अाज ‘टान ल्होसार’, तयारी पुरा

काठमाडौं । ट्रेकिङ एजेन्सिज् एशोसियसन अफ नेपाल (टान) ले आयोजना गरेको ‘टान ल्होसार’ सम्पूर्ण तयारी पुरा गरेको छ ।

यस वर्ष फेब्रुअरी १९ (शुक्रबार) ह्यात रिजेन्सीमा आयोजना गरिएको ल्होसार विशेष साँस्कृतिक कार्यक्रमको साथमा उपराष्ट्रिपति नन्दबहादुर पुनले उद्घाटन गर्ने टानका अध्यक्ष चन्द्रप्रसाद रिजालले जानकारी दिए । तामाङ, गुरुङ र शेर्पा समुदायको प्रमुख पर्वलाई भव्यता दिन उक्त समुदायका साँस्कृतिक कला प्रर्दशनी गरिने छ । यी समुदायले भिन्न भिन्न रुपमा भिन्न भिन्न समय ल्होसार मनाउँदै आएपनि विगत चार वर्षदेखि टानले संयुक्त रुपमा मनाउँदै आएको छ ।

पर्यटन संग सम्बन्धित संघ/संस्थाका प्रमुख, नेपाल सरकारकार उच्च पदस्थ अधिकारी, विभिन्न देशका राजदुत, विदेशी पर्यटक, पर्यटन व्यवसायीहरुलाई निमन्त्रणा गरिसकेको कार्यक्रम संयोजक तेजबहादुर गुरुङले जानकारी दिए । विगतमा ल्होसार मनाउँदा घाटा व्यहोर्दै आएको टानले यस वर्ष आय आर्जन समेत गर्ने गुरुङले बताए । ल्होसार कार्यक्रमबाट केही नाफा निकाली पर्यटन प्रवद्र्धन कार्यक्रममा खर्च गरिने गुरुङ बताउँछन् ।प्रतिक्रिया दिनुहोस