सहकारी मोडलमा खेलकुद क्लब

एजेन्सी । बेलायतमा उद्यमी, कामदार र सर्बसाधारणहरुले उद्यम व्यवसायका लागि सहकारी मोडल छनोट गर्ने क्रम बढेको छ । बेलायतमा सहकारी प्रति आर्कषण बढेको भन्दै स्थानीय दैनिक उपभोग्य पसलदेखि खेलकुद क्लब समेत सहकारी मोडलमा चलेको छ ।

उद्यमी, कामदार र समुदायले सहकारी मोडल खोज्दै व्यवसायको स्वामित्व बाढेका छन् । खेलकुद पे्रमीहरुले सहकारी मोडेलमै आफ्नो क्लब समेत संचालन गरेका छन् । कठिन व्यापारिक स्थितीमा पनि सहकारी अर्थव्यवस्थामा प्रगति भइरहेको जनाएको छ । धेरै भन्दा धेरै सर्वसाधरणलाई सहकारीमा आकर्षित भइरहेको छ । यसबाट उनीहरु आफ्नो भाग्यलाई आफ्नै काबुमा लिइरहेका छन् भने आर्थिक मन्दीबाट सुरक्षित रहेका छन् ।

बेलायतमा सहकारीको सदस्य १५ मिलियन पुगेको छ । व्यक्ति र समुहले सहकारी मोडलमार्फत व्यवसाय संचालन गर्ने क्रम बढेपछि सदस्य संख्यामा उल्लेख्य बढेको हो ।

संचालनमा रहेका दैनिक उपभोग्य पसलले सन् २०१२ मा ५० हजार सदस्यमार्फत ४९ मिलियन पाउण्ड डलर कारोबार गरेका छन् ।प्रतिक्रिया दिनुहोस